LPG plyn a LPG pohon do auta, splyňovač


Prejdi na obsah

Kia LPG

Montáž LPG splyňovača > Stanovisko automobiliek

1. Výrobca KIA momentálne neponúka vozidlá na alternatívny pohon CNG, LPG. Zameriavame sa na ekologicky orientované vozidla s konštrukciou ISG (Idle Stop and Go) t.j. vypínanie motora počas státia za určitých podmienok, kedy motor produkuje najviac škodlivín.

Prevedenia LPG a CNG sú výrobcom ponúkané iba na domácom (kórejskom trhu) a je si ich možné objednať priamo z výroby.

V Európe sa v niektorých krajinách ponúka verzia na pohol LPG, ale je tam limitovaná záruka na 2 roky, ktorú poskytuje dovozca nie výrobca.


Výrobca neponúka na našom trhu žiadnu verziu na alternatívny pohon, uvažujeme v budúcnosti s predajom hybridných pohonov, ale zatiaľ nie je špecifikovaný model pre danú ponuku, existuje viacej projektov predstavených na medzinárodných autosalónoch, ktorých funkčné série sa testujú na domácom trhu v Kórei.


2. Prestavba na pohon LPG a CNG je zásahom do konštrukcie vozidiel, po ktorom zaniká ponúkaná 7-ročná záruka výrobcu na vozidlo ako celok.

V prípade, ak by sme pristúpili k hromadnej homologizácie určitého modelu, záruka výrobcu na takto upravené vozidlo zaniká a zo zákona musí byť poskytovaná min. 2 ročná záruka úpravcu , predajcu ale nie výrobcu.

Otázky:
1. disponujú niektoré Vaše automobily alternatívnym pohonom (LPG, CNG, ...)?
2. aké je Vaše stanovisko pri prestavbe zakúpeného automobilu Vašej značky na LPG pohon. Akým spôsobom sa zmenia záručné podmienky?

Ti
eto informácie nie sú právne záväzné a odporúčame sa pri kúpe informovať písomnou formou o poskytnutí a zmene záruky.


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu